Latest results

Laxacupen 2022 begins
End
28/7
29/7
30/7
31/7

Finals

  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team    
31074407 Sun 31/07 16:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 10 P13 Slutspel A Final BK Astrio Svart 4 - 2 Ramlösa Södra IF 2svart    
31074406 Sun 31/07 15:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 10 P13 Slutspel B Final IF Böljan Falkenberg 2 - 0 Halmstads BK (10)    
31074506 Sun 31/07 15:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 11 P13 Slutspel C Final IF Leikin 5 - 0 Sandhults SK/Bredareds IF    
31074606 Sun 31/07 16:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 12 P14 Slutspel A Final Sandsbro AIK 0 - 1 Veberöds AIF    
31075305 Sun 31/07 14:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 20 P14 Slutspel B Final Vinbergs IF 1 - 2 IF Lödde    
31073502 Sun 31/07 12:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 2 P15 Slutspel A Final Halmstads BK (08) 3 - 1 Ifö Bromölla IF    
31073603 Sun 31/07 12:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 3 P15 Slutspel B Final Vejby IF 0 - 1 Linghems SK    
  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team    
31073706 Sun 31/07 16:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 4 P14 Slutspel A Bronze match Katrineholms AIK 7 - 5 Nosaby IF    
31074306 Sun 31/07 16:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 9 P13 Slutspel B Bronze match Wä IF 3 - 0 BK Astrio Gul    
31074507 Sun 31/07 16:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 11 P13 Slutspel A 5-6 Trönninge IF 2 - 1 Svedala IF    
31073705 Sun 31/07 15:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 4 P14 Slutspel B Bronze match Snöstorp Nyhems FF 3 - 2 Hjulsbro IK Blå    
31074205 Sun 31/07 15:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 8 P13 Slutspel C Bronze match Tvings GoIF 1 - 0 Blentarps BK    
31074305 Sun 31/07 15:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 9 P13 Slutspel C 3-4 Hjulsbro IK 2 2 - 3 Sandsbro AIK    
31074605 Sun 31/07 15:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 12 P14 Slutspel B 7-8 Solängens BK 3 - 2 BK Ljungsbr...oster svart    
31075306 Sun 31/07 15:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 20 P14 Avslutningsmatcher Wä IF 0 - 2 Degeberga/Yngsjö    
31073704 Sun 31/07 14:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 4 P14 Slutspel A 5-6 BK Astrio 1 3 - 5 Linero IF    
31073904 Sun 31/07 14:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 5b P12 Avslutningsmatcher E IF Centern Blå Finished Lilla Träslövs FF Blå    
31074004 Sun 31/07 14:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 7a P12 Avslutningsmatcher F BK Ljungsbro 1 Finished Varbergs BoIS FC Grön    
31074105 Sun 31/07 14:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 7b P12 Avslutningsmatcher G Herrestads AIF Svart Finished IS Halmia    
31074204 Sun 31/07 14:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 8 P13 Slutspel A 7-8 Ifö Bromölla IF 0 - 3 W Degeberga GoIF    
31074304 Sun 31/07 14:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 9 P13 Slutspel B 5-6 IFK Wreta Kloster 0 - 2 Färjestadens GOIF    
31074405 Sun 31/07 14:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 10 P13 Slutspel B 7-8 Tallboda IF 1 - 0 Asarums IF FK    
31074505 Sun 31/07 14:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 11 P13 Slutspel C 5-6 Hjulsbro IK 1 3 - 0 Asmundtorps IF    
31074604 Sun 31/07 14:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 12 P14 Slutspel B 5-6 Asarums IF FK 1 - 2 IF Hallby FK    
31074805 Sun 31/07 14:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 15 P12 Avslutningsmatcher G Lilla Träslövs FF Gul Finished BK Ljungsbro 2    
31074905 Sun 31/07 14:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 16 P12 Avslutningsmatcher F Herrestads AIF Vit Finished Linghems SK 1    
31075005 Sun 31/07 14:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 17 P12 Avslutningsmatcher E Solängens BK 1 Finished Degeberga GoIF    
31073803 Sun 31/07 13:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 5a P12 Avslutningsmatcher D Linero IF VIT Finished IF Centern Vit    
31073903 Sun 31/07 13:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 5b P12 Avslutningsmatcher C Bjärreds IF 2 Finished Kvibille BK    
31074104 Sun 31/07 13:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 7b P12 Avslutningsmatcher A Linghems SK 2 Finished Varbergs BoIS FC Svart    
31074203 Sun 31/07 13:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 8 F13 Grp A Halmstads BK 2 - 1 Tomelilla IF    
31074303 Sun 31/07 13:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 9 F13 Grp A Asarums IF FK 0 - 2 Ljungby IF    
31074404 Sun 31/07 13:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 10 F13 Grp A Sennans IF OIS 0 - 0 IF Centern blå    
31074504 Sun 31/07 13:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 11 F13 Grp A Ifö Bromölla IF 7 - 1 IF Centern Vit    
31074603 Sun 31/07 13:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 12 P14 Avslutningsmatcher Sjöbo IF 2 - 1 BK Astrio 2    
31074804 Sun 31/07 13:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 15 P12 Avslutningsmatcher A IFK Norrköping FK Vit Finished Östers IF Röd    
31074904 Sun 31/07 13:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 16 P12 Avslutningsmatcher B Linero IF RÖD Finished IFK Norrköping FK Blå    
31075004 Sun 31/07 13:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 17 P12 Avslutningsmatcher B Bjärreds IF 1 Finished Solängens BK 2    
31075104 Sun 31/07 13:30 Sun 31/07 Halmstad Arena 18 P12 Avslutningsmatcher D Sandhults SK/Bredareds IF Finished Lilla Träslövs FF Vit